NB II: rangadót nyert a Gyirmót

2019. október. 26., 19:49   |

Fotó: vasasfc.hu

Sima, 3-0-s győzelmet aratott házigazdaként a Szolnok az FC Ajka ellen. A Haladás hazai pályán veszített a Nyíregyháza ellen. A Dorog 3-0-ra verte az ETO-t. Ötöt rúgott a Szeged. Élre állt a Csákvár.

A Merkantil Bank Liga 14. fordulójában a Szolnok fogadta az Ajka csapatát. Az első félidő hajrájában találtak igazán magukra a hazaiak, és Tóth Benjamin (34.), illetve Szabó Péter (36.) gyors egymásutánban következő góljai révén magabiztos előnnyel vonulhattak a szünetre. Alig öt perc telt el a második játékrészből, amikor Vólent Roland (50.) is betalált, ezzel be is állítva a 3–0-s végeredményt.

Szintén 3–0 lett a Dorog–ETO találkozó vége. A hazaiaknál Délczeg Gergely mesterhármast ért el, az első gólt akcióból, a másik kettőt pedig tizenegyesből szerezte.

Budaörs is 3–0-ra győzött, viszont idegeben, a Soroksár vendégeként. Stieber András (37., 73.) az első és a második félidőben is betalált, az i-re a pontot pedig Halmai Ádám tette fel a 77. percben.

Mindössze egy gól esett a Csákvár–Békéscsaba bajnokin, azt a hazaiaknak Nándori Botond szerezte a 89. percben (1–0). A Siófok és a Kazincbarcika 0–0-t játszott egymással.

Szarka Ákos (39.) és Hudik Dávid (92.) góljaival rangadót nyert a Gyirmót, pedig a 29. percben Birtalan Botond révén még a Vasas vezetett (2–1).

A Nyíregyháza Szombathelyről hozta el a 3 pontot: Hornyák Marcell (7., 61.) kétgólos vezetéshez juttatta csapatát, majd Holdampf Gergő (84.) a hajrában szépített, amire Kártik Bálint (91.) válaszolt – ezzel nyert a Spari 3–1-re.

Az utolsó félórában lőtt gólokkal nyert hazai pályán a Budafok. Gohér Gergő (63.) és Szabó Máté (77.) találataira nem érkezett felelet a Vác részéről (2–0).

A Szeged a Tiszakécskét fogadta. Az újonc csapat öt gólt lőtt ellenfelének: Germán Tamás a 2. és 11-esből a 27., Dragóner Dávid Filip a 49., Aleksandar Jovanovic az 51., a csereként beállt Gajdos Zsolt pedig a 87. percben volt eredményes – így lett 5–0 a vége.