Négy csapat küzd a bennmaradásért, öt a nemzetközi kupaszereplésért

2021. április. 27., 18:51   |

Az Újpest FC mindkét célért egyszerre harcol, adott esetben egyszerre eshet ki, és juthat ki a nemzetközi porondra.

Az már eldőlt, hogy a Ferencváros idén is megszerezte az OTP Bank Liga bajnoki címét, így a következő idényben a Bajnokok Ligája selejtezőjében indul a nemzetközi porondon.

Legyőzte az Újpestet és bajnok a Fradi

A Ferencváros bebiztosította címvédését az OTP Bank Ligában, miután a 30. forduló keddi játéknapján otthon 3-0-ra legyőzte az Újpestet.

Tovább

Az is biztos, hogy a Puskás Akadémia már biztosan nemzetközi kuparésztvevő (az UEFA új sorozatában, a Konferencia Ligában indulhat el), az viszont még kérdéses, hogy a bajnokság ezüstérmeseként vagy bronzérmeseként. A felcsútiaktól öt ponttal lemaradó, jelenlegi harmadik helyezett MOL Fehérvár FC még két módon is kiharcolhatja a Konferencia Ligában való indulást: a harmadik hely megtartása mellett a MOL Magyar Kupa megnyerése is feljogosítja a nemzetközi kupaszereplésre. A harmadik helyére a Paks lehet veszélyes (a tolnaiak három ponttal vannak lemaradva a negyedik pozícióban), míg a kupasikerre az Újpest FC, amellyel a május 3-i döntőben találkozik a fehérvári együttes. Amennyiben a MOL Fehérvár megnyeri a kupadöntőt, a negyedik helyezett is nemzetközi kuparésztvevő lesz. A negyedik hely megszerzésére a 47 pontos paksiaknak van nagy esélyük, de ha a hátralévő két mérkőzésükön egyetlen pontot sem szereznének, két győzelemmel a 42 ponttal álló MTK Budapest és a Kisvárda is megelőzheti őket.

Érdekesség, hogy az újpestiek egyszerre küzdenek a nemzetközi kupaszereplés kiharcolásáért és a bennmaradásért, utóbbi bebiztosításához még legalább egy pontra van szükségük (vagy a Honvéd, DVTK duó egyikének pontvesztésére). A lila-fehérek kizárólag abban az esetben eshetnek ki, ha mindkét hátralévő meccsüket elveszítik, miközben a Honvéd és a DVTK hat-hat pontot szerez a hátralévő bajnokijukon, és a ZTE is nyer legalább egy meccset. A Budafok búcsúja már eldőlt, a másik kieső a 32 pontos DVTK, a 34 pontos Honvéd, a 36 pontos ZTE és a 38 pontos Újpest kvartettjéből kerül ki. Azonos pontszám esetén minden esetben a több győzelem rangsorol, ha a győzelmek száma is azonos, a gólkülönbség dönt a csapatok között.

A gólkirályi cím gyakorlatilag eldőlt, nagy csodának kellene történnie ahhoz, hogy a 22 gólos Hahn János legyen az idény legjobb góllövője. A második helyezett Gazdag Dániel 9, a harmadik Nikolics Nemanja, Myrto Uzuni kettős 10-10 góllal van lemaradva a paksiak csatárától.