Négy gólt rúgott Kispesten a Kecskemét

2012. március. 23., 16:09   |

Az OTP Bank Liga 21. fordulójának pénteki játéknapján a Kecskemét magabiztosan nyert a Honvéd otthonában.

Budapest Honvéd - Kecskemét 1-4 (0-1)
Vezette:
Vad II István (Ring György, Albert István)
Gólszerző: Faggyas 82., ill. Lencse 42., 48., 84., Szavics 63.

A Honvéd egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a Videotont a tabella harmadik helyén, ez a mérkőzés azonban nem a házigazdákról szólt. Az első félidőben egy-egy kapufáig jutottak a csapatok, majd a vendégek a hajrában gólt is szereztek, Litsingi beadása után Lencse László átvette a labdát, megtolta, és jobbal, az öt és feles jobb sarkától a jobb sarokba lőtt (0-1). A fordulás után gyorsan növelte előnyét a vendégcsapat, Szavics labdájával Lencse lépett ki, betört a 16-oson belülre, majd 9 méterről a bal sarokba csavart (0-2). A 63. percben Szavics szerzett labdát, kényszerítőzött Lencsével, végül két védőt kicselezve 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-3). A 82. percben szépített a Honvéd, egy bal oldali beadást követően Faggyas Milán helyezett a hálóba (1-3). A 84. percben Lencse megszerezte a mesterhármashoz szükséges utolsó találatot is, Bertus Lajos beadását követően 5 méterről a léc alá fejelt (1-4), beállítva a végeredményt.