Négyet lőtt Siófokon a ZTE

2008. november. 09., 16:56   |

A Soproni Liga 14. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Zalaegerszeg magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Siófok otthonában.

Egy félidőn át bírta a Siófok

BFC Siófok-ZTE FC 1-4 (1-1)
Berger József (Forgács Attila, Farkas Balázs)
Gólszerző: Sütő a 45., illetve Meye a 24., Waltner a 46., Meye a 71., Máté a 93. percben

A Siófok már az első negyedórában több nagy helyzetet is kialakított, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott, így nem született meg az első hazai gól. A zalaegerszegieknek nem volt szükségük ennyi lehetőségre, a 24. percben megszerezték a vezetést: Waltner Róbert kapott jó indítást, kilépett a védők között, majd Roguy Meyéhez passzolt, aki az üres kapuba helyezett (0-1). A Siófok a 45. percben egyenlített: Kanta Szabolcs szöglete után Sütő László fejelt kapura, a labda megpattant egy védőn és túljutott a gólvonalon (1-1). Közvetlenül a szünet után visszavette a vezetést a ZTE: ezúttal is Waltner került helyzetbe, egyedül vezethette kapura a labdát, majd a kifutó Milinte Árpád fölött a hálóba emelt (1-2). A 71. percben eldőlt a három pont sorsa: egy hosszú előreívelés után Meye vette le a labdát a hazai tizenhatoson belül, majd magabiztosan a hálóba helyezett (1-3). A végeredmény a 93. percben alakult ki, Máté Péter került helyzetbe, majd egy csel után 15 méterről a hálóba lőtte a labdát (1-4).