Nehezen gyűrte le az újoncot az éllovas

2013. november. 08., 21:07   |

Az OTP Bank Liga 14. fordulójának pénteki játéknapján a Videoton FC 1-0-ra győzött a Mezőkövesd-Zsóry ellen.

Videoton FC - Mezőkövesd-Zsóry 1-0 (0-0)
Vezette
: Erdős József
Gólszerző: Kleinheisler a 84. percben

A listavezető fehérváriak az előző két fordulóban vereséget szenvedtek, és egy pontra csökkent az előnyük a tabella élén. Sokáig úgy tűnt, José Gomes játékosai a Mezőkövesd ellen sem tudnak javítani, akadozott a csapat támadójátéka, ráadásul a vendégek szinte kizárólag a védekezésre koncentráltak, nem vállaltak kockázatot a gólszerzés érdekében. A kövesdieknek egészen a meccs hajrájáig sikerült tartaniuk a döntetlent, a 84. percben azonban megszületett a hazaiak vezető gólja, Gyurcsó Ádám beadása után Zé Luis fejelte le a labdát, Kleinheisler László pedig egy csel után, 6 méterről a kapuba lőtt (1-0). A kövesdiek az utolsó öt percben kétszer is közel járt a gólszerzéshez, de csak kapufáig jutottak, így pont nélkül távoztak a Sóstói Stadionból.