Nem bírt egymással a Honvéd és a Debrecen

2010. március. 23., 20:00   |

Kedden játszották le a Magyar Kupa egyik elődöntőjének első meccsét, a Budapest Honvéd a DVSC-TEVA együttesét fogadta. A mérkőzés 80. percében Szilágyi Péter góljával a hajdúságiak szereztek előnyt, ám a 88. percben Abraham egyenlített, így a döntés az április 13-án esedékes visszavágóra maradt. A másik ágon az Újpest és a ZTE küzd a döntőbejutásért, az első meccset szerdán 18 órakor rendezik a Szusza-stadionban.

Mindkét gól a finisben esett

Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 1-1 (0-0)
Gólszerző: Abraham a 88. illetve Szilágyi a 80. percben

A küzdelmes találkozó első félideje csak helyzeteket hozott, a gárdák nagy lendülettel, bátran futballoztak, de - bár a játékosok mindkét oldalon igen sokszor lőttek kapura - gól nem született. A második játékrészben a hazaiak kerültek fölénybe, a piros-feketék veszélyesebbek voltak, mint vendégeik, ám mégis a DVSC-TEVA szerzett előnyt: a 80. percben egy védelmi hibát kihasználva Szilágyi Péter passzolt hat méterről a bal alsó sarokba (0-1). A tempó ezután sem lett enyhébb és a 88. percben a Honvéd egyenlített, Hajdú Norbert bal oldali beadása után Abraham fejelt öt méterről a háló jobb oldalába (1-1). Az április 13-án sorra kerülő visszavágót így a Debrecen az idegenben szerzett gól minimális előnyével várja.