Nem bírt egymással az MTK és a Győr

2008. április. 15., 17:47   |

Kedden játszották le a tavaszi sorozat egyik elődöntőjének első mérkőzését: az MTK a Győrt fogadta. A mérkőzés 1-1-re végződött, tehát mindkét csapat a továbbjutás esélyével készülhet a jövő heti visszavágóra.

Gyors gólváltás a második félidőben

MTK Budapest - Győri ETO 1-1 (0-0)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Rodenbücher az 54. illetve Kovács Z. a 61. percben

A gólnélküli első félidőt követően az 54. percben a fővárosiak szereztek vezetést, egy szöglet után Rodenbücher István lőtt 14 méterről a hálóba (1-0). A vendégek a 61. percben tizenegyeshez jutottak, Vági András buktatta a 16-oson belül Arsene Copát. A megítélt büntetőt Kovács Zoltán végezte el, s bár a lövést Szatmári Zoltán ugyan elsőre védte, a kipattanó labdát Kovács a kapuba helyezte (1-1). Az eredmény ezután már nem módosult, a továbbjutás kérdése tehát teljesen nyitott maradt.

A másik ágon a DVSC-TEVA és a BFC Siófok küzd meg egymással, az első meccsre szerdán, a másodikra pedig április 23-án kerül sor.