Az OTP Bank Liga 13. fordulójának vasárnapi játéknapján a Honvéd pontot szerzett az ETO otthonában.

Kaposvári Rákóczi - Videoton 0-2 (0-0)
Bognár Tamás (Szpisják Zsolt, ifj. Kormányos Gábor)
Gólszerző: Nikolics a 47., Niklolics a 79. percben

A vasárnapi első meccsen némi meglepetésre a Kaposvár játszott mezőnyfölényben az első félidőben, a kecsegtető helyzetek terén azonban döntetlen körüli volt az első 45 perc eredménye. A fordulás után gyorsan vezetéshez jutott a Videoton, egy védelmi hibát kihasználva Nikolics Nemanja tört kapura, előbb a kapusba lőtte a labdát, majd a kipattanót a hálóba továbbította (0-1). A Kaposvár a folytatásban aktívabb volt, de a gólszerzés nem sikerült, sőt a 78. percben Nikolics megszerezte saját és csapata második találatát (0-2), ezzel el is döntötte a három pont sorsát.

Győri ETO - Budapest Honvéd 0-0
Vad II István (ifj Tóth Vencel, Farkas Balázs)

A győriek a DVSC-Teva vereségével esélyt kaptak arra, hogy öt ponttal elhúzzanak a második helyen álló címvédőtől, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőséggel. A meccset a Honvéd kezdte aktívabban, az ETO félóra elteltével került nagyobb helyzetbe, majd a szünetig két ziccert is kihasználatlanul hagyott. A második félidőben elkeseredetten támadtak a győriek, de a gólszerzés ezen a napon nem jött össze, maradt a gólnélküli döntetlen, az ETO előnye öt helyett csak három pont lett az üldöző DVSC-MTK duó előtt.