Nemzetközi tornát nyert a Csepel Palesztinában

2011. május. 27., 09:11   |

A Csepel nyerte meg a FIFA-védnökség alatt zajló, 16 csapatos nemzetközi tornát Palesztinában.

A tornát a nemzetközi szövetség védnöksége alatt rendezték, a megnyitóünnepségen jelen volt Sepp Blatter, a FIFA svájci elnöke is. Az NB III-ban szereplő fővárosi gárda a fináléban a helyi Hilal al-Quds együttesét verte meg 1-0-ra, a gólt Mojzer György szerezte a 75. percben.

A tornán a helyi alakulatokon kívül jordániai, mauritániai, dél-afrikai, chilei, szíriai, szenegáli és ghánai, zömében élvonalbeli csapatok szerepeltek. Európát a Csepel képviselte, amely a meghívást lemondó Budapest Honvéd helyett került a résztvevők közé.

A Csepel úgy jutott be az elődöntőbe, hogy az utolsó csoportmeccsén 3-0-ra legyőzte a 11-szeres bajnok, 14-szeres kupagyőztes szenegáli ASC Diarafot. Az elődöntőben, 1-1-es végeredmény után, tizenegyesekkel múlta fölül a palesztinai Markz Balatát. Palesztinában első alkalommal rendeztek nemzetközi tornát, a helyi labdarúgók a közelmúltban kapcsolódtak be a nemzetközi futball vérkeringésébe.