Nikolic góljával nyert a Videoton

2010. november. 21., 20:18   |

A Monicomp Liga 15. fordulójának egyetlen vasárnapi összecsapásán a Videoton 1-0-ra nyert az Újpest ellen, a mérkőzést eldöntő gólt Nemanja Nikolic szerezte a 77. percben. A győzelemmel a Videoton megerősítette első helyét a tabellán.

Videoton FC - Újpest FC 1-0 (0-0)
Vezette: Szabó Zsolt (Ring György, Albert István)
Gólszerző: Nikolic a 77. percben

A mérkőzés első negyedórájában ugyan nyílt küzdelem zajlott a pályán, ám egyik csapat sem engedte kibontakozni ellenfelét, sokáig nem alakult ki komoly gólhelyzet egyik kapu előtt sem. A 20. percben aztán előbb Sándor Györgyöt kellett szerelni helyzetben a vendég védőknek, majd néhány másodperc múlva Simon Krisztián került helyzetbe a hazai kapu előtt, ám lövése pontatlan volt, maradt a gólnélküli állás. A második félidő legelején Nagy Dániel kapott remek kiugratást a jobbösszekötő helyén, de laposan a jobb alsó sarok mellé lőtt. A Videoton a 77. percben szerzett vezetést, Gosztonyi András tálalt Nemanja Nikolic elé, aki estében a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A hajrában már nem változott az eredmény, a fehérvári együttes szerezte meg a három pontot, amellyel megerősítette első helyét a tabellán.