Nincs már százszázalékos csapat

2010. augusztus. 15., 19:57   |

Az NB I harmadik fordulójának záró mérkőzésén a Honvéd 3-1-re nyert a Ferencváros otthonában. A fővárosi rangadón a vendégek már az első félidőben három góllal vezettek, majd a 40. perctől emberelőnyben is játszottak, végül két góllal nyerték az összecsapást.

A Honvéd kihasználta a hazai hibákat

Ferencvárosi TC - Budapest Honvéd 1-3 (0-3)
Vezette: Veizer Roland (Vámos Tibor, ifj. Tóth Vencel)
Gólszerző: Kulcsár az 51., illetve Rufino a 8., Hajdú (11-esből) a 13., Rouani a 33. percben
Kiállítva: Stanic a 40. percben

A Honvéd már a 8. percben bevette az első két fordulóban hibátlanul szereplő Ferencváros kapuját, Rufino használta ki a hazai védelem figyelmetlenségét (0-1). A 13. percben növelni is tudta előnyét a vendégcsapat, Hajdú Norbert büntetőből volt eredményes (0-2). Prukner László a 25. percben lecserélte a mindkét gól előtt hibázó Juniort, ám a váltás sem hozta meg a várt eredményt, még az első félidőben háromra nőtt a különbség. A 33. percben Danilo passza után Karim Rouani közelről talált a Fradi kapujába (0-3). Az első félidő hajrájában Srdan Stanic könyöklésért megkapta második sárgáját, így a Ferencváros a 40. perctől emberhátrányban játszott. A szünet után gyorsan szépített az FTC, az 51. percben Marek Heinz játszotta tisztára magát, majd a hosszú oldalon érkező Kulcsár Dávid elé tálalt, aki közelről lőtt a Honvéd kapujába (1-3). A hazaiak ezt követően nem tudtak tovább faragni hátrányukból, a Honvéd hazavitte a három pontot.