Nincs már veretlen csapat az NB I-ben

2012. szeptember. 21., 21:05   |

Az OTP Bank Liga 8. fordulójának pénteki játéknapján a Haladás magabiztosan verte az éllovast.

Szombathelyi Haladás - MTK Budapest 3-0 (2-0) Vezette: Solymosi Péter (Horváth Róbert, Szalai Dániel) Gólszerző: Iszlai (11-esből) a 24., Kenesei a 27., Halmosi az 55. percben A Haladás a mérkőzés elejétől jóval veszélyesebben futballozott a vendégeknél, a 24. percben a vezető gólt is sikerült megszereznie, ekkor a Hidvégi Sándor szabálytalanságáért megítélt büntetőt Iszlai Bence értékesítette (1-0). Három perccel később már kettővel vezetett a Haladás, Nagy Gábor jobb oldali beadását követően Kenesei Krisztián 10 méterről, védhetetlenül fejelt a jobb sarokba (2-0). Az 55. percben újabb hazai gól következett, Kenesei bal oldali szöglete után Fehér Zoltán megcsúsztatta a labdát, Halmosi Péter pedig 6 méterről a kapuba bólintott (3-0). Az MTK a folytatásban kialakított ugyan egy-két ígéretes lehetőséget, de egy pillanatra sem volt esélye arra, hogy szorossá tegye a találkozót. A fővárosiak vereségével nincs már veretlen csapat az OTP Bank Ligában. DVTK - MVM Paks  1-0 (1-0) Vezette: Bognár Tamás (Albert István, ifj. Kormányos Gábor) Gólszerző: Bacsa a 4. percben Gyorsan vezetést szerzett a DVTK, a 4. percben Fernando indította a bal oldalon kilépő Bacsa Patrikot, aki maga mögött hagyta védőjét, majd az öt és feles sarkától a léc alá lőtt (1-0). A gyors gól után kissé leült a mérkőzés, a paksiak voltak kezdeményezőbbek, de kevés helyzet adódott a támadói előtt. A szünet után feljavult a mérkőzés, a vendégek sokat tettek a gólszerzésért, de a jól záró hazai védelmet nem tudták átjátszani, így végül a DVTK otthon tartotta mindhárom pontot.