Női MK: Csak az NB I-es csapatok maradtak, a Fradi megállította a Puskást

2021. március. 08., 12:50   |

Tizenegy gólt lőtt az MTK a Női Magyar Kupában, kiesett a Szent Mihály és a Kelen is a hétvégi negyeddöntőben.

A legsimábban az MTK biztosította helyét a Női Magyar Kupa elődöntőjében. A korábbi négyszeres kupagyőztes együttes (az MTK 2005 után 2010-ben, 2013-ban és 2014-ben is elhódította a kupát) a másodosztályban szereplő Nyíregyháza vendégeként nyert 11–0-ra. A gólokat Pinczi Anita (6. – büntetőből, 24., 61.), Pápai Emőke (11., 42., 46.),  Diószegi Fanni (27.), Kocsán Petra (41. – büntetőből, 66., 85.) és Stefán Bernadett (90.) szerezték.

A másik, még versenyben lévő NB II-es csapat a Puskás FC volt, amelyet a Ferencváros állított meg a menetelésben, a fővárosiak 3–0-ra nyertek a hétvégi fordulóban Pusztai Sára (72.), Inna Zlidnis (85.) és Vágó Fanni (90.) találataival.

Szoros mérkőzésen jutott tovább az Astra, amely a Szent Mihályt fogadta. A vezetést a vendégek szerezték meg Marlo Sweatman révén a 12. percben, de gyorsan jött is Sipos Lilla (13.) egyenlítő találata, aki hamarosan még kétszer beköszönt (25., 37.). Bár a Szent Mihály Boros Kinga (28.) góljával még tudott szépíteni, Vicsek Nóra az 56. percben beállította a 4–2-s végeredményt.

Tizenegyesekkel győzte le a DVTK a Kelent. A rendes játékidőben a miskolciak részéről Bianca Sandu (46.) és Katherine Byrne (48.), míg a Kelen oldaláról Balázs Eszter (25.) és Ács Krisztina (81.) voltak eredményesek. A szétlövés pedig a DVTK-nak kedvezett (5–4).

Az elődöntőbe tehát az MTK, az FTC-Telekom, az Astra és a DVTK jutott be.