Női NB I: Nyert és megerősítette helyét a tabella élén az MTK

2021. március. 22., 15:47   |

Fotó: mtkhungaria.hu

Az ETO négy gólig jutott a hétvégén, ennek a Kelen látta kárát. Az MTK az Astra ellen szerezte meg a három pontot, miközben legnagyobb riválisa, az FTC-Telekom döntetlent ért el.

Két mérkőzés is pontosztozkodással ért véget a Simple Női Liga 14. fordulójában. A Haladás-Viktória a Szent Mihály ellen tartotta otthon a három pontot. Török Lilla (10.) góljával még a vendégek vezettek a szünetben. A második félidőben előbb Herczeg Andrea (48.) egyenlített, majd Boros Kinga (53.) révén ismét a Szent Mihály került előnybe. Végül Urán Anett (90.) hajrában szerzett góljával lett 2–2 az eredmény.

Az FTC-Telekom is 2–2-re végzett a DVTK ellen. Ezen a találkozón a félidőben is döntetlenre álltak a csapatok, Vanessa Marques (25.) vezető találatára a vendég diósgyőriek részéről Binaca Sandu (35.) válaszolt tíz perccel később. A második játékrészben Vágó Fanni (71.) révén ismét a Fradi került előnybe, de Maria Palama (92.) még a lefújás előtt meg tudott menteni egy pontot a DVTK-nak.

Az ETO viszont magabiztos, 4–0-ra verte a Kelen SC-t. Vida Boglárka (33.), Nagy Fanni (49.), Gaál Rebeka (61.) és Feketevíziová Tímea (69.) voltak a győriek gólszerzői.

A forduló másik győztese az MTK, amely 2–1-re győzte le az Astrát és négypontosra növelte előnyét a tabella élén a Fradi előtt. Szakonyai Emese (39.) vezető találata után Kocsán Petra (41.) büntetőjével előbb felzárkózott, majd a válogatott labdarúgó újabb góljával a 61. percben el is döntötte a találkozót a kék-fehér együttes.