Átvette a vezetést a Soroksár, már csak a Vasas veretlen

2018. augusztus. 29., 22:06   |

Lipcsei Péter együttese simán hozta el a három pontot Gyirmótról. A Vasas megőrizte, a ZTE elvesztette veretlenségét a Merkantil Bank Liga 6. fordulójában.

Szerdán a 6. fordulót rendezték a Merkantil Bank Ligában, a játéknap több rangadót is hozott. A Vasas a Békéscsabát fogadta, és akárcsak előző három bajnokiján, ezúttal is döntetlent ért el (0-0). Az angyalföldieké az egyedüli veretlen csapat az NB II-ben, de a sok döntetlen miatt csak a harmadik helyen állnak a tabellán. Nem ez volt az egyedüli gólnélküli meccs a játéknapon, a Budaörs-Balmazújváros, a Tiszakécske-Cegléd és a Csákvár-Budafok találkozón sem voltak eredményesek a csapatok.

Az eddigi éllovas Gyirmót elvesztette első helyét, miután a Soroksár sima, 3-0-ás győzelmet aratott Győrben. Lipcsei Péter csapata a megszerzett három ponttal átvette a vezetést a tabellán. A másik győri együttes, az ETO FC sem örülhetett pontnak, a Siófok otthonában maradt alul 2-1-re, úgy, hogy a második félidőt emberhátrányban játszotta le.

A ZTE elvesztette veretlenségét, miután hazai pályán 2-1-re kikapott a korábbi zalaegerszegi támadó, Waltner Róbert vezette Kaposvártól. Az újonc somogyiak sorozatban harmadszor nyertek, és már a 6. helyen állnak a tabellán.

Merkantil Bank Liga, 6. forduló:

Budaörsi SC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-0
Kiállítva: Kékesi (20. – Budaörs)

Kazincbarcika–Dorogi FC 1-4 (1-2)
Gólszerzők: Tóth L. (19.), illetve Mészáros Á. (5.), Nagy I. (42.), Városi (60., 62.)

BSS Monor–Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Ficsor (94.), illetve Pekár (20., tizenegyesből)

Credobus Mosonmagyaróvár–Vác FC 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Szabó V. (72.), illetve Zsolnai (39., tizenegyesből)
Kiállítva: Görgényi (88. – Vác)

Duna Aszfalt TVSE–Ceglédi VSE 0-0

ZTE FC–Kaposvári Rákóczi FC 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Gajdos (56.), illetve Szakály A. (54.), Andorka (80.)