Nyolcgólos szombat

2007. július. 21., 22:36   |

Szombaton két újabb találkozót játszottak le az NB I első fordulójából. Az Újpest nagy hajrát produkálva győzött Siófokon, a Sopron pedig emberhátrányban szerzett pontot Kaposvárott.

Hátrányból győzött az Újpest

Siófokon a hazaiak villámrajtot vettek: a 3. percben Kanta Szabolcs szabadrúgása után Tusori Richárd fejelt közelről az újpestiek kapujába (1-0). A házigazdák a 21. percben megduplázták előnyüket: Homonyik Gábriel 15 méterről bombázott a kapuba (2-0). A második játékrészben a lila-fehérek megemberelték magukat, Kethevoama Foxi az 51. minutumban szépített (2-1), majd Nagy Olivér a 77. percben egyenlített is (2-2). Két perccel később már vezettek is a budapestiek, ekkor Rajczi Péter talált a kapuba (2-3), s a végeredményt is a vendégek csatára állította be: a támadó a 96. minutumban ismét eredményes volt (2-4). Az Újpest kétgólos hátrányból fordítva nyert.

Nem volt előny az emberelőny

Kaposvárott gyorsan emberhátrányba kerültek a vendégek, Giura Cosmin már a 9. percben piros lapot kapott. Ennek ellenére a Sopron szerzett vezetést: a 35. minutumban Sira István vette be a hazaiak kapuját (0-1). Az emberelőnyben futballozó hazai együttes az 56. percben egyenlített: Szakály Péter 12 méterről lőtt a hálóba (1-1). Az eredmény később már nem is változott, a csapatok csak egy-egy pontot tudtak szerezni.

Siófok - Újpest 2-4 (2-0)
Gólszerző: Tusori a 3., Homonyik a 21. illetve Foxi az 51., Nagy O., a 77., Rajczi a 79., Rajczi a 96. percben

Gabona Trans-Kaposvár - FC Sopron 1-1 (0-1)
Gólszerző: Szakály P. az 55. illetve Sira a 34. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: NB1.hu)