Őrült hajrában mentett pontot az éllovas

2016. november. 19., 20:14   |

A Ferencváros nyolcvan percen keresztül vezetett a Vasas ellen, mégis meg kellett elégednie az egy ponttal.

Vasas-Ferencváros 2-2 (0-1)
Gólszerző: Feczesin 88., 93., ill. Djuricin 9., Gera 91.

Az éllovas Vasas a Bozsik-stadionban fogadta a Ferencvárost, a találkozót rendkívül mély talajú pályán játszották le. A Fradi a 9. percben, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után vezetést szerzett, Marco Djuricin lépett ki a védők közül, és 12 méterről a jobb alsó sarokba gurított (0-1). A 15. percben egyenlíthetett volna a Vasas, de a Remili Mohamed ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Ádám Martin nem tudta értékesíteni, Dibusz Dénes védeni tudott. A Vasas nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de a szünetig nem járt sikerrel, a legnagyobb helyzete a 38. percben maradt ki, mikor Korcsmár Zsolt lövésénél Leandro a gólvonalról mentett. A 49. percben Cristian Ramirezt rúgásért kiállította a játékvezető, de hiába támadót emberelőnyben a Vasas, nem tudta bevenni Dibusz kapuját, a 72. percben egy újabb tizenegyest hagyott ki, ezúttal Saglik volt a lövő játékos, de a Fradi kapusa ismét védeni tudott. A 85. percben harmadszorra is büntetőhöz jutott a Vasas, ezúttal Dibusz szabálytalankodott Saglikkal szemben, a csereként beállt Ferenczi István nem hibázott, kiegyenlített (1-1). A gól előtt Saglik dulakodott Csukiccsal, a játékvezető kiállította a Vasas csatárát. A 91. percben a Fradi is kapott egy büntetőt, Böde Dánielt rántották le a 16-oson belül. Gera Zoltán magabiztosan értékesítette a tizenegyest, így az utolsó pillanatokra ismét hátrányba került a Vasas. A középkezdés után azonban egy gyors akcióra még maradt idő, és ebből gólt szereztek az angyalföldiek, Remili kiugratása után Risztevszki emelt középre a bal oldalról, az alapvonal közeléből, Ferenczi pedig közelről a hálóba bólintott, beállítva a végeredményt (2–2).