Ötgólos meccsen nyert a Haladás

2013. augusztus. 30., 21:11   |

A szombathelyiek három góljára kétszer válaszolt a Lombard Pápa az OTP Bank Liga 6. fordulójának pénteki összecsapásán.

Haladás - Lombard Pápa 3-2 (2-1)
Farkas Ádám (Kelemen Attila, Becséri Gergely)
Gólszerző: Radó a 13., Halmosi a 36., Radó a 47. (11-esből), ill. Griffiths a 21., Arsic a 89. percben

A hazaiak léptek fel kezdeményezőbben a meccs elején, és a 13. percben megszerezték a vezetést is, a bal oldalon kilépő Radó András kapott jó indítást, majd 12 méterről a pápai kapu közepébe lőtt (1-0). A vendégek a 21. percben egyenlítettek, Szabó Ottó bal oldali beadását követően Georges Henri Griffiths fejelt 4 méterről a hálóba (1-1). A 36. percben visszavette az előnyt a Haladás, Fehér Zoltán adott be balról, Halmosi Péter pedig 4 méterről a kapuba továbbított (2-1). A fordulás után gyorsan megduplázták előnyüket a hazaiak, a Radó András ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette (3-1). A pápaiak nem adták fel, és a 89. percben sikerült is felzárkózniuk, Lazar Arsic szabadrúgásból vette be a hazai kaput (3-2). Az egyenlítés azonban nem jött össze, sőt, a 91. percben Rodenbücher István piros lapot kapott, így a Lombard tíz emberrel fejezte be a mérkőzést.