2014. október. 24., 20:59   |

Az OTP Bank Liga 12. fordulójának nyitómérkőzésén a Nyíregyháza alaposan megnehezítette az Újpest dolgát, de végül a fővárosiak szerezték meg a három pontot.

Újpest FC - Nyíregyháza Spartacus 3-2 (2-1)
Vezette: Erdős József
Gólszerző: Simon a 12., Bardhi a 27., Sztaniszavljevics a 83., ill. Pekár a 42., Molnár a 87. percben

A 12. percben vezetést szerzett az Újpest, Bardhi nagyszerű labdájával Simon Krisztián tört kapura, majd 15 méterről, a kifutó kapus mellett a hálóba emelt (1-0). A 27. percben Balogh Balázs passzolt Enis Bardhihoz, aki 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2-0). A 42. percben Heris hibájából helyzetbe került a Szpari, a lehetőséget Pekár László értékesítette, 6 méterről lőtt a léc alá (2-1). A fordulás után mezőnyfölényben játszott az Újpest, de a nyíregyháziak lelkesen hajtottak az egyenlítésért, ezért a hazaiak nem nyugodhattak meg. A 78. percben Vasiljevic lerántásáért büntetőhöz jutott az Újpest, de Filip Stanisavljevic gyengén helyezett lövését védte Balogh János. Egy perccel később Litauszki Róbert lőtt 4 méterről, tiszta ziccerből kapufát. A 83. percben Stanisavljevic kapott nagyszerű kiugratást, egyedül vezette kapura a labdát, elhúzta azt Balogh János mellett, majd az öt és feles bal sarkától az üres kapuba passzolt (3-1). A 88. percben egy bal oldali nyíregyházi szöglet után Fodor Ferenc fejelt bele a labdába, a hosszú oldalon érkező Molnár Marcell pedig a hálóba bólintott (3-2), és bár a vendégek előtt adódott lehetőség az egyenlítésre is, a hazaiak egy góllal megnyerték a találkozót.