Otthon tartotta a három pontot a DVSC

2010. október. 03., 16:34   |

Az NB I 9. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén a DVSC-TEVA 3-1-re győzte le a Vasast, Adamo Coulibaly duplájára, illetve Kabát Péter találatára csak Ferenczi István góljával tudott válaszolni a vendégcsapat.

DVSC-TEVA - Vasas 3-1 (2-0)
Vezette: Németh Ádám (Szpisják Zsolt, Vígh Tibor)
Gólszerző: Coulibaly a 14., Coulibaly (11-esből) a 17., Kabát a 68., illetve Ferenczi a 80. percben

Az NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Debrecen a Vasast fogadta. A hazaiak az első negyedóra végén szereztek vezetést, Szakály Péter jobb oldali beadása után Adamo Coulibaly lőtt közelről, a labda a lécről pattant a gólvonal mögé (1-0). A 17. percben pedig már két góllal vezetett a DVSC, Gáspár József szabálytalankodott saját tizenhatosán belül Varga Józseffel szemben, a megítélt büntetőt Coulibaly higgadtan értékesítette (2-0). A második gól után is inkább a Loki akarata érvényesült, az első félidőben a Vasas nem tudott veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. A szünet után valamelyest magára talált a fővárosi gárda, ám így is a DVSC szerzett gólt, Kabát Péter kapott remek indítást, majd 12 méterről lőtt a bal alsó sarokba (3-0). A hajrában összejött a szépítés a Vasasnak, Polényi Gábor beadása után Ferenczi István közelről fejelt a debreceniek kapujába, akik így is simán, 3-1-re nyerték a találkozót.