Paksi siker Újpesten

2010. október. 31., 19:42   |

A Monicomp Liga 12. fordulójának vasárnapi játéknapján a Paks 3-2-re nyert az Újpest otthonában, a fővárosiak kétgólos hátrányból még egyenlíteni tudtak, ám a harmadik paksi találatra már nem érkezett válasz.

Újpest FC - Paksi FC 2-3 (1-2)
Alvaro Garcia Miquel (ifj. Tóth Vencel, Medovarszki János)
Gólszerző: Tisza a 44., Böőr a 49., illetve Éger a 16., Böde a 32., Bartha a 60. percben

A 16. percben Vayer Gábor végzett el szögletet, a beívelés után Éger László a rövid oldalon csúsztatott a kapuba (0-1). A 32. percben megduplázta előnyét a Paks: Sipeki István bal oldali beadása után Böde Dániel hét méterről lőtt a hazai hálóba (0-2). Még az első játékrészben szépített az Újpest, Tisza Tibor 22 méterről, szabadrúgásból volt eredményes, a labda a kapu bal sarkában kötött ki (1-2). Rögtön a fordulás után egyenlítettek a házigazdák, a 49. percben Simek Péter beadása után Tisza előtt még elsuhant a labda, a hosszú oldalon érkező Böőr Zoltán azonban lecsapott rá, és hat méterről a kapuba lőtt (2-2). A 60. percben azonban újra vezetést szerzett a Paks, Vayer szöglete után Bartha László az ötös sarkáról fejelt, a labda a kapufa segítségével jutott a hálóba (2-3). Az Újpest a hajrában már nem tudott újítani, a Paks mindhárom pontot megszerezte.