Paksi sikerrel kezdődött a 26. forduló

2012. április. 27., 20:06   |

Az OTP Bank Liga 26. fordulójának pénteki mérkőzésén a Honvéd pont nélkül távozott Paksról.

MVM Paks - Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Berke Balázs (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Böde a 26., Kiss a 69., ill. Horváth a 49. percben

A mérkőzés első húsz percében mindkét csapat veszélytelen volt kapura, majd a 26. percben némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Paks: Böde Dániel vezette a labdát a Honvéd térfelén, s miután senki sem lépett ki rá, 26 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0). A vendégek a fordulás után szépítettek, Délczeg Gergely beadása után Horváth Adrián 4 méterről fejelt a léc alá (1-1). A 69. percben visszaszerezte előnyét a Paks, Szabó János bal oldali beadását követően a csereként beállt Kiss Tamás fejelt 8 méterről a jobb sarokba (2-1). A Honvéd a hajrában fölényre tett szert, de az egyenlítés elmaradt, a paksiak megszerezték mindhárom pontot.