Az OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnapi játéknapján a győriek nem tudtak közelebb kerülni az éllovas DVSC-hez.

Kecskeméti TE - Győri ETO FC 2–0
Németh Ádám (Vámos Tibor, Farkas Balázs)
Gólszerző: Lencse a 23. (11-esből), Lencse a 33. percben

A győriek már a meccs elején jelezték, hogy három pontért érkeztek Kecskemétre,  de helyzeteikből nem lett gól. A hazai csapat nem hibázta el legnagyobb lehetőségét, a 23. percben a Lencse László elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett értékesítette (1-0). A 33. percben megduplázta előnyét a KTE, Vladimir Djordjevic nagy hibája után Lencse került helyzetbe, a támadó közelről nem hibázott (2-0). A második félidőben az ETO mindent megtett a gólszerzés érdekében, de Antal Botond, a hazaiak kapusa remek napot fogott ki, és több bravúrt is bemutatva megőrizte kapuját a góltól, három ponthoz segítve csapatát.

Videoton - Ferencváros 2-0
Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)
Gólszerző: Nikolics a 67., Mitrovics (11-esből) a 78. percben

Az első negyedóra után fokozatosan átvette az irányítást a Videoton, és jókora fölényt alakított ki, a jól védekező Ferencváros azonban állta a sarat, és az első félidőt kihúzta kapott gól nélkül. A fordulás után állandósult a hazai fölény, a Fradi erejéből csak a védekezésre futotta. A 67. percig jól zárt a vendégek védelme, ekkor azonban megszületett az első fehérvári találat, egy lepattanó labdát Gyurcsó Ádám szerzett meg, jól hozta játékba Nikolics Nemanját, aki a kapu bal sarkába lőtt (1-0). A 78. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, a Torghelle Sándor elleni szabálytalanságért megítélt 11-est Nikola Mitrovics értékesítette (2-0), beállítva a végeredményt.