Pontot mentett a Puskás Akadémia ellen a Kecskemét

2013. november. 22., 21:16   |

Az OTP Bank Liga 15. fordulójának nyitómeccsén a Puskás Akadémia már két góllal is vezetett, de a második félidőben egyenlítettek a vendégek.

Puskás Akadémia - KTE-Phoenix Mecano
Solymosi Péter
Gólszerző: Haraszti a 16., Gallardo a 46., ill. Gréczi a 76., Pato a 80. percben

Az első félidőben a Puskás Akadémia irányította a meccset, kapufát lőtt és az első negyedóra végén megszerezte a vezetést: Haraszti Zsolt 22 méterről, szabadrúgásból csavart védhetetlenül a bal felső sarokba (1-0). A folytatásban is a házigazdák játszottak veszélyesebben, és a 46. percben növelték az előnyüket: Francisco Gallardo kapott labdát a balösszekötő helyén, majd egy szép csel után az öt és feles sarkától a jobb alsó sarokba emelt (2-0). A KTE lesgólt fejelt, de semmi sem utalt arra, hogy sikerül egyenlítenie. Az utolsó negyedórában azonban kétszer is betalált a vendégcsapat: a 76. percben Gréczi Gábor kapott remek átadást, és a bal oldalról, az ötös sarkától a jobb sarokba lőtt (2-1). Négy perccel később Pakár László a bal oldalról ívelt át a túlsó oldalra, Pato pedig 7 méterről, kapásból a kapu jobb oldalába lőtt (2-2).