Pontot rabolt Debrecenből a Haladás

2008. szeptember. 12., 21:30   |

A Soproni Liga 7. fordulójának pénteki találkozóján a Debrecen hiába játszott fölényben a mérkőzés nagy részében, az utolsó félórában emberelőnyben futballozó Haladás megszerezte az egyik pontot.

Kihasználta emberelőnyét a Haladás

DVSC-TEVA - Szombathelyi Haladás 2-2 (1-0)
Vezette:
Bede Ferenc (Butkai Zsolt, Szalai Zoltán)
Gólszerző: Rudolf a 18., Oláh a 80., illetve Tóth a 59., Takács Z. (öngól) a 86. percben
Kiállítva: Bíró a 59. percben

A Debrecen esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést, rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és az első negyedórában több veszélyes akciót is vezetett. A 18. percben a vezetést is megszerezte a hajdúsági gárda: egy hazai kontra végén Szakály Péter adott be a bal oldalról, az érkező Rudolf Gergely pedig négy méterről a hálóba továbbított (1-0). A folytatásban is a Debrecen támadott, a Haladás még csak helyzetbe sem tudott kerülni, így a házigazdák megérdemelt előnnyel vonultak szünetre. A fordulás után bátrabb lett a szombathelyi gárda, és az utolsó emberként szabálytalankodó Bíró Péter kiállítása után gyorsan kihasználta az emberelőnyét: a 59. percben a piros lap után megítélt szabadrúgást követően röviden szabadítottak fel a védők, Tóth Péter pedig 16 méterről, ballal a kapuba bombázott (1-1). A 80. percben megszerezte a vezetést az emberhátrányban is aktívabb Debrecen: Leandro de Almeida kisszöglete után Dombi Tibor a kapu elé ívelt, Oláh Lóránt pedig öt méterről a hálóba fejelt (2-1). A Haladás a hajrában aztán ismét egyenlített, Kenesei Krisztián 25 méteres szabadrúgása után a labda Takács Zoltán lábáról a hazai kapuba pattant (2-2), s ezzel a vendégek megszerezték első idegenbeli pontjukat a bajnokságban.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője