Pontot szerzett a Pécs Diósgyőrben

2015. március. 13., 22:08   |

Az OTP Bank Liga 20. fordulójának pénteki játéknapján a PMFC-Matias 2-2-es döntetlent játszott Diósgyőrben a DVTK-val.

DVTK-PMFC-Matias 2-2 (2-1)
Vezette: Solymosi Péter
Gólszerzők: Bacsa Patrik a 28., Lazar Marjanovics a 31., illetve Ivanov Makriev a 42., Rácz Ferenc a 74. percben

A találkozó első huszonöt perce kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a 28. percben megszerezte a vezetést a Diósgyőr: Eke Uzoma térdéről az ötös jobb sarkához pattant a labda Bacsa Patrik elé, a csatár először a kivetődő kapusba lőtte a játékszert, ami némi szerencsével visszapattant a lábára, és a kapu jobb sarkába gurult (1–0). A hazaiak röviddel az első gólt követően, a 31. percben megduplázták előnyüket: a pécsi térfélen Lazar Marjanovics elé került a labda, aki tizenöt méterről a kapu bal alsó sarkába tekert (2-0). Még a félidő vége előtt szépített a Pécs, a 42. percben Szatmári Lóránd hozta fel lendületesen a labdát a félpályától, majd a bal oldalon felfutó Kővári Róberthez passzolt, aki középre gurított, Ivanov Makriev pedig öt méterről a kapuba lőtt (2-1).

A második félidő 60. percében a hazaiak előtt adódott helyzet, Milos Krstics bal oldali szögletét Miroslav Grumics a rövid sarok elöl három méterről a léc fölé fejelte. A 74. percben sikerült egyenlítenie a Pécsnek: Rácz Ferenc harcolt ki a bal oldalon egy szögletet, majd a Márkvárt Dávid által gyorsan elvégzett sarokrúgást követően Rácz a tizenhatos bal csücske elől jobbal a rövid felsőbe lőtt, beállítva a végeredményt (2-2).