Pontszerzéssel debütált az NB I-ben a Puskás Akadémia

2013. július. 26., 21:00   |

A Lombard Pápa és az újonc Puskás Akadémia mérkőzésével megkezdődött az OTP Bank Liga 2013-2014-es idénye.

Lombard Pápa - Puskás Akadémia 1-1 (0-0)
Vezette:
Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, Buzás Balázs)
Gólszerző: Eszlátyi a 63., ill. Vaszicsku a 82. percben

Az újonc Puskás Akadémia meglehetősen pontatlan futballal kezdte első élvonalbeli mérkőzését, de az első félidőben mezőnyfölényben játszó pápaiak nem tudták feltörni ellenfelük védelmét, egy-két nagyobb helyzetüket pedig kihagyták. A felcsútiak az első félidőben nem jelentettek veszélyt a hazai kapura, ezért Benczés Miklós már a szünetben kihasználta két cserelehetőségét. A fordulás után is a pápaiak domináltak, és a 63. percben megszerezték a vezetést is, Griffiths indítása után Esztályi István lőtt éles szögből lőtt látványos gólt (1-0). A gól után aktívabb lett támadásban a Puskás Akadémia, de így is némileg váratlan volt az egyenlítésük: a 82. percben egy szöglet után Tischler Patrik lövését védte Szűcs Lajos, a kipattanót Vaszicsku Gergő a kapuba lőtte (1-1). A hazaiak az utolsó percekben már nem tudták visszaszerezni az előnyt, döntetlennel vette kezdetét az idény.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője