Ponttal távozott Fehérvárról a Fradi

2014. november. 23., 20:44   |

Az OTP Bank Liga 15. fordulójának vasárnapi játéknapján egyetlen gól született, azt a Debrecen szerezte Győrben.

Videoton FC - Ferencváros 0-0
Vezette: Farkas Ádám

A találkozó elején egyik csapat sem óvatoskodott, mindkét együttes nyílt sisakkal játszott, ennek eredményeként több komoly gólszerzési lehetőség alakult ki a kapuk előtt. A félidő közepére alábbhagyott egy kicsit a lendület, de továbbra is nagy iramú, élvezetes meccset vívtak a felek. A gólnélküli első játékrészt követően a második elején a Videoton megpróbálta döntésre vinni a meccset: nagyobb sebességre kapcsolt, több gólhelyzetet is kialakított a vendégcsapat kapuja előtt. A Ferencváros ebben az időszakban keveset birtokolta a labdát, a védekezéssel törődött elsősorban: a vendégvédők többször hatalmas helyzetben tisztáztak a gólvonalon, vagy a mezőny legjobbja, Dibusz Dénes védett nagyot. A találkozó végül döntetlennel zárult, bár a székesfehérvári gárda közelebb állt a győzelemhez.

Győri ETO - DVSC-Teva 0-1 (0-1)
Vezette: Erdős József
Gólszerző: Tisza a 11. percben

A 11. percben a Debrecen megszerezte a vezetést, Aleksandar Jovanovic kapott labdát Varga Józseftől, majd 12 méterről a kapu elé lőtte a labdát, Tisza Tibor pedig közelről a hálóba passzolt (0-1). Az ETO hátrányban aktívabb volt az eredmény tartására berendezkedő vendégeknél, de ez főleg labdabirtoklásban mutatkozott meg, helyzetekben kevésbé. A második félidőben egyre többet kockáztattak a hazaiak, de csak egy kapufáig jutottak, a Loki őrizte előnyét. A hajrában a debreceniek azt is megengedhették magunknak, hogy elrontsanak egy tizenegyest, és végül 1-0-ra megnyerték a találkozót.