Ráérzett a győzelem ízére a Paks

2014. május. 02., 20:54   |

Az OTP Bank Liga 27. fordulójának pénteki meccsén a paksiak két korai góllal legyőzték a Kecskemétet.

MVM Paks - KTE-Phoenix Mecano 2-0 (2-0)
Vezette: Farkas Ádám
Gólszerző: Könyves a 9., Simon a 11. percben

A paksiak hét hónapos nyeretlenségi szériát zártak le múlt héten, amikor meglepetésre fölényes, 4-0-ás győzelmet arattak a DVTK otthonában. A tolnai együttes a Kecskemét ellen ott kezdte, ahol Miskolcon abbahagyta, a 11. percben már két góllal vezetett. A 9. percben Simon Attila indításával Könyves Norbert tört kapura, majd 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A 11. percben Bori Gábor jobb oldali beadását követően Simon Attila 6 méterről fejelt a jobb sarokba (2-0). A kecskemétiek csak a félidő hajrájához közeledve aktivizálták magukat, a gólszerzéstől azonban meglehetősen távol voltak ebben a periódusban is. A második félidőben is a Paks játszott jobban, a kecskemétiek nem tudtak újítani, így a hazaiak magabiztosan őrizték meg előnyüket, és újabb győzelmükkel sikerült távolabb kerülniük a kiesőzónától.