Rangadót nyert az Üllői úton az Újpest

2010. április. 30., 21:56   |

Pénteken egy mérkőzést rendeztek a Soproni Liga 25. fordulójából, az Újpest FC a Ferencváros otthonába látogatott. Bár a zöld-fehérek alakítottak ki több helyzetet, a fővárosi derbit végül a vendégek nyerték, Kabát Péter első félidőben szerzett találatával.

Csak kapufákig jutott a Ferencváros

Ferencvárosi TC - Újpest FC 0-1 (0-1)
Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Szpisják Zsolt)
Gólszerző: Kabát a 35. percben

Az Albert-stadionba kilátogató mintegy 9000 néző izgalmas, élvezetes mérkőzést látott, a csapatok a találkozó presztízséhez méltó játékot mutattak be. Az első félórában mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, a Ferencváros egy kapufát is rúgott, ám gólt ekkor még nem láthatott a közönség. A 35. percben aztán vezetéshez jutottak a vendégek, egy mintaszerű akció végén Barczi Dávid tálalt Kabát Péter elé, aki 11 méterről a bal felső sarokba helyezett (0-1). A szünetig a Ferencváros ismét eljutott egy kapufáig, majd a fordulás után is kialakított néhány nagy lehetőséget, ám gólt nem, csupán egy harmadik kapufát tudott elérni. A hajrában az újpestiek megőrizték előnyüket és végül jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően megszerezték a három pontot, amellyel egy pontra megközelítették a harmadik helyen álló Győrt.