Rangadót nyert és közel került a címvédéshez a Debrecen

2010. május. 07., 21:21   |

Pénteken egy mérkőzést rendeztek a Soproni Liga 27. fordulójából, a bajnoki cím szempontjából a tavaszi szezon legfontosabb rangadóján a listavezető Debrecen a második helyen álló Videotont fogadta. A mérkőzést - amelyet Erwin Koeman szövetségi kapitány a helyszínen tekintett meg - a címvédő hajdúságiak 3-2-re megnyerték, ezzel jókora lépést tettek az újabb bajnoki cím megszerzése felé.

Nagy csatában növelte előnyét a Debrecen

DVSC-TEVA - Videoton FC 3-2 (2-1)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Ring György)
Gólszerző: Szakály a 28., Czvitkovics a 42., Coulibaly a 75. illetve Elek a 7., Lipták az 55. percben

A Videoton jól kezdte a telt ház, vagyis mintegy 10 ezer néző előtt megrendezett találkozót, már a 7. percben vezetéshez jutott, Elek Ákos egy hazai védelmi hibát kihasználva labdát szerzett a debreceni 16-os előterében, majd kapura tört, és 11 méterről a bal sarokba helyezett (0-1). A hazaiak a gól után átvették az irányítást, és a 28. percben kiegyenlítettek: Laczkó Zsolt beadását követően Feczesin Róbert fejelt kapura, a Sebők Zsoltról kipattanó labdát Szakály Péter juttatta közelről a hálóba (1-1). A 42. percben a hazaiak gyors kontrája gólt eredményezett, Feczesin passzát követően Czvitkovics Péter fejezte be eredményesen az akciót (2-1). Az 55. percben egyenlítettek a fehérváriak, Nagy Dániel szabadrúgása után Lipták Zoltán fejelt nyolc méterről a léc alá (2-2). A folytatásban aktívabb volt a Videoton, de a 76. percben a DVSC szerzett ismét vezetést: Dombi Tibor adott be jobbról, s bár Coulibaly fejese nem sikerült jól, a hazaiak támadójának szerencséje volt, mert éppen így tévesztette meg a védőket - a labda a hálóban kötött ki (3-2). A hátralévő időben újabb találat már nem esett, a listavezető győzött és három fordulóval a szezon vége előtt négy pontra növelte előnyét a fehérváriak előtt.