Schembri mesterhármasával nyert az FTC

2010. szeptember. 26., 19:40   |

Az NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Ferencvárosi TC 3-1-re nyert a Vasas otthonában, a vendégeknél Andre Schembri mesterhármast szerzett, a hazaiaknál Lázok János gólja jelentett szépségtapaszt.

Vasas - Ferencvárosi TC 1-3 (0-2)
Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Vámos Tibor)
Gólszerző: Lázok az 52., illetve Schembri a 21., Schembri a 30., Schembri az 53. percben

A 21. percben került előnybe a Ferencváros, Emil Miljkovic a bal oldalon szőtte a vendégek támadását, majd a tizenhatoson belül Andre Schembrihez passzolt, aki négy méterről vette be a Vasas kapuját (0-1). A zöld-fehérek a gól után is lendületben maradtak, a 30. percben újra Schembri volt eredményes, ezúttal tizennégy méterről talált a hazai hálóba (0-2). A Vasas a második félidő 7. percében szépíteni tudott, Németh Norbert és Lázok János kényszerítőzése után utóbbi csökkentette egy gólra a két csapat közötti különbséget (1-2). Egy perc múlva azonban az FTC visszaállította kétgólos differenciát, Schembri lépett bele egy felszabadításba, a labda a lábáról a kapuba pattant (1-3). A hátralévő időben mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám az eredmény már nem változott, a Ferencváros megszerezte a három pontot Angyalföldön.