Senkinek sem jó döntetlen a kiesési rangadón

2016. április. 19., 22:00   |

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának első mérkőzésén a Vasas előnyt szerzett, majd 1-1-nél büntetőt hibázott Békéscsabán, így végül csak egy pontot szerzett a mindkét csapat számára roppant fontos összecsapáson.

Békéscsaba 1912 Előre - Vasas FC 1-1 (0-0)
Gólszerző: Vaskó a 75., ill. Laczkó (öngól) az 55. percben

Az első félidőben a Békéscsaba volt kezdeményezőbb, a Vasas inkább felívelt labdákból próbált meg zavart okozni a hazai kapu előtt - kevés sikerrel. A félidő legnagyobb lehetőségét a 31. percben Punosevac hagyta ki, lövését Hermány kapus védte. A második félidő békéscsabai helyzettel kezdődött, majd Vasas-góllal folytatódott, az 51. percben egy szabadrúgásból kapu elé ívelt labdát Korcsmár Zsolt fejelt középre, a felszabadítani igyekvő Laczkó Zsolt pedig 5 méterről, saját kapujába lőtt (0-1). Az 55. percben Viczián Ádám előtt adódott nagy helyzet, de 7 méteres lövését Hermány védte. Nagy nyomást gyakorolt a Vasas kapujára az Előre, és pár kihagyott helyzet után, a 75. percben egyenlített, Calvente bal oldali beadását követően Vaskó Tamás közelről a kapu bal oldalába fejelt (1-1). Egy perccel később Takács Péter szabálytalankodott a 16-oson belül Pavlovval szemben, a megítélt büntetőt azonban Cristian Müller a jobb kapufára lőtte. A hajrában a Békéscsaba tett többet a győztes gólért, de nem tudta megfordítani az összecsapást, és a megszerzett egy ponttal továbbra is a kiesés réme fenyegeti - akárcsak a Vasast.