Simon duplájával paksi győzelem

2013. augusztus. 02., 21:33   |

Pénteken egy mérkőzést játszottak az OTP Bank Liga 2. fordulójából, a paksiak 2-1-re legyőzték a PMFC-Matiast.

MVM Paks - PMFC-Matias 2-1 (1-0)
Vezette: Andó-Szabó Sándor (Viszokai László, Aradi József)
Gólszerző: Simon a 19., Simon a 77., ill. Koller (11-esből) a 49. percben

A Paks győzelemmel, a Pécs vereséggel kezdte a szezont, egymás elleni meccsükön a házigazda tolnaiak kezdtek jobban, a 19. percben a vezetést is megszerezték: Hullám Attila bal oldali beadása után az egyedül maradt Simon Attila fejelt a kapu jobb oldalába (1-0). A pécsiek hátrányban támadóbb szellemben kezdtek el játszani, és ez a 49. percben fizetődött ki, amikor a Grumics elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt Koller Krisztián váltotta gólra (1-1). A pécsiek lendülete nem tört meg, de a győztes gólt mégis a hazaiak szerezték, a 77. percben Bartha László átadását követően Simon 7 méterről talált a hálóba (2-1). A pécsiek az utolsó percekre emberhátrányba kerültek, Mohl Dávid kapott piros lapot.