Simple Női Kupa: Haladás-Viktória–Győri ETO döntőt rendeznek

2022. március. 30., 20:17   |

A Győri ETO meglepetésre legyőzte a Ferencvárost, míg a Haladás-Viktória büntetőkkel múlta felül a Soroksárt a Simple Női Kupa elődöntőjében.

A szombathelyiek pályaválasztóként a 41. percben előnybe kerültek, miután Ana-Maria Vladulescu bevette a soroksáriak kapuját. Érdekes, hogy a román csatár a két csapat másfél héttel ezelőtti, soroksári mérkőzésén (1-1) is szerzett gólt. A fővárosi vendégek a 77. percben Miszlai Jázmin révén kiegyenlítettek. A versenykiírás szerint az egymérkőzéses párharcban a rendes játékidő leteltével, döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyből tizenegyeseket lőnek. A szombathelyiek közül Sweatman és Vladulescu gólra váltotta a maga lövését, a vendégek csak egyet lőttek be, így a Haladás-Viktória 2-1-re megnyerte a szétlövést és tízéves szünet után bejutott a Magyar Kupa döntőjébe.

A másik elődöntőben meglepetés született, kikapott a bajnoki listavezető, a legutóbbi hat női Magyar Kupát kivétel nélkül megnyerő Ferencváros az ETO Parkban. A győriek a 26. percben a korábbi ferencvárosi játékos, Tiffany Cameron látványos góljával szereztek vezetést: a hazaiak légiósa 25 méterről vágta a labdát a bal felső sarokba. Az 59. percben Cameron újabb gólt rúgott, a félpályáról indulva, két védővel a nyakán bevitte a labdát a tizenhatoson belülre és a kapuba lőtt. Az FTC-Telekom a 65. percben szépített, Vágó Fanni emelte a labdát a győri kapuba. Újabb gól már nem esett, így a két dunántúli gárda vívja majd április 27-én a Simple Női Magyar Kupa döntőjét. Érdekesség, hogy az ETO szakmai vezetője, Dörnyei Balázs az idényt még az FTC-Telekom vezetőedzőjeként kezdte.