Soproni siker a Liga Kupában

2007. augusztus. 14., 21:19   |

Kedden egy mérkőzést rendeztek a Liga Kupában, a Sopron megyei riválisa, a Győr otthonába látogatott, s jobb második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyert.

A második félidőben fordított a Sopron

A Liga Kupa második találkozója egyben megyei rangadó is volt, ennek ellenére meglehetősen gyér érdeklődés mellett kezdődött a mérkőzés.
A hazaiak kezdtek jobban, az első negyedórában több helyzetet dolgoztak ki ellenfelüknél, majd a 36. percben megszerezték a vezetést is: Tokody Tibor beívelése után Varga Zoltán kapus még beleért a labdába, de az érkező Granát Balázs a hálóba fejelte a kipattanót (1-0).

A második félidőben gyorsan egyenlített a Sopron, Birtalan Botond látványos emeléssel vette be a házigazda kapuját (1-1). A hátralévő időben mindkét fél előtt adódott lehetőség, de a győztes gólt Détári Lajos együttese szerezte meg: egy gyors kontra végén az összes győri védő lemaradt, Dancs Roland senkitől sem zavartatva gyalogolhatott a kapuig, majd a jobb sarokba gurított (1-2).

Győri ETO - FC Sopron 1-2 (1-0)
Gólszerző: Granát a 36., illetve Birtalan az 50., Dancs a 84. percben