Sorozatban harmadszor nyert a Siófok

2012. március. 30., 10:02   |

Az OTP Bank Liga 22. fordulójának nyitónapján a Siófok hazai pályán 1-0-ra nyert a DVTK ellen.

FGSZ Siófok - DVTK 1-0 (1-0)
Farkas Ádám (ifj. Tóth Vencel, Kelemen Attila)
Gólszerző: Simon a 32. percben

A siófokiak az utóbbi hetekben eredményesen játszottak, két győzelem után fogadták a Diósgyőrt, amely ugyancsak hat pontot szerzett utóbbi két bajnokiján. Az első negyedóra kevés érdekes eseményt hozott, majd távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, de a kapusok jól látták el feladatukat. A 32. percben Sowunmi Thomas indította a bal szélen Simon Attilát, aki egyedül vezethette kapura a labdát, elhúzta azt a kifutó Rados mellett, majd 14 méterről az üres kapuba gurított (1-0). A kapott gól után lendületesebbek lettek a vendégek, de csak kisebb helyzetekig jutottak el. A második félidőben a hazaiak voltak veszélyesebbek, egyszer a kapuba is találtak, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A hajrában a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, és 1-0-ra megnyerték a találkozót.