Sorsoltak az európai kupákban

2011. július. 15., 11:50   |

Elkészült a Bajnokok Ligája, valamint az Európa Liga harmadik selejtezőkörének párosítása.

Jelenleg négy magyar csapat érdekelt a nemzetközi porondon, s a mai UEFA-sorsoláson kiderült, hogy mely ellenfelek várhatnak együtteseinkre, ha sikerül kiharcolniuk a továbbjutást a második selejtezőkörből.

Amennyiben a Videoton kétgólos hátrányát ledolgozva hazai pályán kivívja a továbbjutást a Sturm Graz ellen, a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében a grúz Zesztafoni vagy a moldovai Dacia Chisinau várhat rá (az első meccsen a Zesztafoni 3-0-ra nyert saját közönsége előtt).

Az Európa Ligában az FTC a Suduva (litván) - Elfsborg (svéd) csata győztesével mérkőzik meg hazai pályán (az első meccsen a svédek 1-1-re végeztek Litvániában), amennyiben 2-1-es hazai győzelmét követően túljut a norvég Aalesund gárdáján.

Ha a Paks 1-1-es hazai döntetlenje után továbbjut a norvég Tromsö ellen, úgy a skót Heartsot fogadhatja, míg a KTE - Aktobe (1-1) párharc győztese az orosz Alanyija Vlagyikavkaz otthonában folytatja szereplését a sorozatban.