Strandlabdarúgás: csak megszorítani sikerült a világbajnokot

2015. június. 24., 18:07   |

Strandlabdarúgó-válogatottunk 5-3-as vereséget szenvedett a világranglistát vezető Oroszországtól a bakui Európa Játékokon

Az Európa Játékok strandlabdarúgó-tornájának első játéknapján közel 40 Celsius-fokos hőség és mintegy 1500 néző fogadta a a csapatokat a mérkőzéseknek otthont adó Beach Arénában. Az első harmadban kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, a magyar válogatottnak több ígéretes helyzete is akadt, de nem sikerül belőlük gólt szereznie, mint ahogyan az orosz válogatott is próbálkozott becsülettel, de ugyancsak eredmény nélkül.

A második játékrész legelején megszerezték a vezetést az oroszok (0-1), Szacskó bravúros védése után Krasenyinnikov a kipattanó labdát a háló közepébe lőtte. Már csak négy perc volt hátra a második harmadból, mikor Paporotnyi szabadrúgásból megszerezte az orosz válogatott második gólját (0-2). Két perccel a harmad vége előtt Fekete Viktor szépíthetett volna, látványos ollózással lőtt kapura, de a labda pár centivel a léc fölé ment.

IMG_5398|

Az utolsó harmad elején Badalik Szabolcs lövése után a kapufáról pattant ki a labda, de Fekete jól helyezkedett, és a hálóba továbbított (1-2). Két percre rá jött az orosz válasz Szisin akrobatikus góljával (1-3), de nem sokkal később ismét sikerült felzárkóznunk, Ughy Márk lőtt távolról a kapuba (2-3). Egy percre rá Ábel futott a bal szélen és majdnem a félpályáról hatalmas gólt lőtt, kiegyenlítve az állást (3-3). Két perccel a vége előtt az orosz válogatott újra megszerezte a vezetést Makarov góljával (3-4), majd rá nemsokkal Szisin ismét betalált a magyar válogatott kapujába, kialakítva a 3-5-ös végeredményt.

- Azzal kezdeném, hogy nagyon büszke vagyok a csapatra, végig koncentráltan játszottunk, leszámítva az utolsó pár percet. Arra készültünk fél évig, hogy a legjobb formában legyünk ezen a tornán, és úgy gondolom, hogy ez sikerült is. Nagyon tetszett az egész mérkőzés, még akkor is, ha voltak ki nem kényszerített hibák a játékunkban. Hátrányban kockáztattunk, gólokkal tudtuk kiszolgálni a közönséget, és sikerült egyenlíteni is, de a végén kicsit elvitt minket a hév, mindenáron meg akartuk nyerni a mérkőzést, és ez hibákhoz vezetett - nyilatkozta Weisz Tamás a mérkőzés után az mlsz.hu-nak.

Magyarország-Oroszország 3-5 (0-0, 0-2, 3-3)
Vezette: Oleg Cebotari, Ostrowsky Lukasz, Utulu Main
Magyarország: Ficsór - Ughy (1), Ábel (1), Simonyi, Sebestyén. Cserék: Szacskó, Badalik (1), Szentes-Bíró, Fekete, Besenyei, Berkes, Túrós
Ororszország: Osztrovszkij - Skarin, Leonov, Paporotnyi (1), Peremitin. Cserék: Buklitszkij, Gorcsinszkij, Makarov (1), Krasheninnikov (1), Szisin, Sajkov, Romanov