Szombathelyen is győzött a Debrecen

2010. március. 19., 20:58   |

Pénteken a Szombathelyi Haladás - DVSC-TEVA mérkőzéssel vette kezdetét a Soproni Liga 19. fordulója.

A találkozót Czvitkovics Péter és Feczesin Róbert góljával a debreceniek nyerték, így a bajnoki címvédő továbbra is tartja a lépést a Videotonnal - a Loki egy pont előnnyel át is vette a vezetést a tabellán, ám a fehérváriak aktuális meccsére, a Budapest Honvéd elleni idegenbeli összecsapásra csak szombaton kerül sor.

Hat perc alatt lőtt két gólt a Loki

Szombathelyi Haladás - DVSC-TEVA 0-2 (0-0)
Vezette: Sulyok Gergely (Erős Gábor, Vámos Tibor)
Gólszerző: Czvitkovics a 69., Feczesin a 75. percben

A mérkőzést a debreceniek kezdték aktívabban, az első negyedóra a Loki fölényében telt, de ezután fokozatosan átvették az irányítást a házigazdák, akik a játékrész finisében több veszélyes helyzetet is kidolgoztak, ám a szünet előtt nem esett gól. A második félidő hasonló koreográfia szerint kezdődött, az első percekben a DVSC támadott többet, ám ezután a Hali vette át az irányítást. Gólt azonban mégis a Debrecen szerzett: a 69. percben Czvitkovics Péter jobbról, a 16-os vonalától adott Rudolf Gergely elé, a válogatott csatár lőtt, s a labda a középre futó Czvitkovics testén megpattanva a hálóban kötött ki (0-1). A 75. percben megduplázta előnyét a bajnoki címvédő, Rudolf balról lőtte középre a labdát, amit Feczesin Róbert előrevetődve, öt méterről fejelt a kapuba (0-2). A hátralévő percekben a piros-fehérek megőrizték előnyüket, s megszerezték a három pontot.