Szoros meccseket hozott a futsalnyitány

2021. augusztus. 18., 10:49   |

A férfi futsal NB I 1. fordulójában a Veszprém 6-5-re legyőzte a címvédő Haladást, az MVFC Berettyóújfalu és az Újpest is egy góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.

A két bajnokesélyes csapat, a Veszprém és a Haladás összecsapása hatalmas csatát hozott. A szombathelyiek szereztek vezetést, de a házigazda négy góllal válaszolt erre, kettőt a szünet előtt, kettőt közvetlenül a szünet után szerzett. A Haladásnak innentől futnia kellett az eredmény után, de nem adta fel, 4-3-ra, 5-4-re és 6-5-re is feljött, ám az egyenlítésre nem maradt ereje, 6-5 lett a vége.

Régen fordult elő olyan, hogy az MVFC Berettyóújfalu kevesebb légióssal állt fel, mint ellenfele, ezúttal azonban ez történt, a nyáron átalakuló hazaiaknál csupán egy külföldi nevet találtunk a keretben, míg a vendég Nyírgyulajnál két légiós volt a kezdőben. A Berettyóújfalu a nyáron igazolt Tóth Attila duplájával 4-3-ra nyert, a vendégeknél a román válogatott Csoma Alpár duplázott.

A Kecskemét jól erősített nyáron, mégis alulmaradt a DEAC otthonában, ráadásul gólt sem szerzett a találkozón. Az újonc Kistarcsa első NB I-es pontját nem tudta megszerezni, de első NB I-es gólját igen: a 40. percben szépített a vendég Újpest ellen a 2-1-re elveszített találkozón.