Szorosabbá tette a harcot a bajnoki címért a Vasas

2017. április. 22., 22:43   |

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának zárómérkőzésén a harmadik helyezett Vasas 1-0-ra legyőzte az éllovas Budapest Honvédot, és három pontra megközelítette a listavezetőt.

Inkább küzdelmet, mint színvonalas játékot hozott a forduló rangadójának az első félideje. A csapatok nagy iramban futballoztak, de sok volt a technikai hiba. A Vasas szövögette folyamatosabban az akcióit, a Honvéd kapusának akadt több dolga, így a hazaiak megérdemelten szereztek vezetést. A Honvéd a 63. percben nagy lehetőséget szalasztott el, Davide Lanzafame kihagyta a saját maga által kiharcolt tizenegyest. A hazaiak kapusa, Nagy Gergely pár perccel később is nagyot védett, majd a hajrában is bravúrral akadályozta meg a Honvédot az egyenlítésben. A Vasas győzelmével közelebb kerültek egymáshoz a dobogós csapatok, az éllovas Honvédnak és a második Videoton FC-nek 50-50 pontja van, a harmadik Vasas 47 pontos.

Vasas-Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 4854 néző, v: Erdős
Gólszerző: Burmeister (41.)
Vasas: Nagy - Vaskó, Korcsmár, Burmeister - Murka (Kulcsár, 93.), Vida, Berecz, Hangya - Gaál (Király, 85.), Saglik (Ferenczi, 87.), Kleisz
Budapest Honvéd: Gróf - Lovric (Bobál D., 72.), Kamber, Baráth - Ikenne-King, Gazdag (Koszta, 68.), Hidi, Zsótér, Holender (Balázs, 74.) - Eppel, Lanzafame