Szorossá tette a meccset a Kaposvár

2008. április. 18., 22:52   |

A Soproni Liga, 24. fordulójának pénteki mérkőzésén az MTK 3-2-re legyőzte a Kaposvárt, s megerősítette első helyét a tabellán.

Majdnem elkönnyelműsködte az MTK

MTK Budapest - Gabona Trans-Kaposvár 3-2 (2-0)
Vezette: Mészáros István (Farkas Balázs, Forgács Attila)
Gólszerző: Urbán a 4., Lambulic a 15., Szabó Á. az 51. illetve Obric a 75., Nikolic a 86. percben

A hazaiak már a negyedik percben vezetést szereztek, Kulcsár Tamás beadását követően Urbán Gábor közelről lőtt a léc alá (1-0). Tíz perccel később aztán már kettőre nőtt az MTK előnye, Horváth Levente szabadrúgása után Mladen Lambulic kilenc méterről fejelt a kapuba (2-0). A félidő további részében is a kék-fehérek irányították a játékot, de előnyüket ekkor már nem tudták növelni. Az 51. percben azonban igen: Kanta József ugratta ki Szabó Ádámot, aki közelről a kapuba gurított (3-0). A házigazdák győzelme ekkor már biztosnak látszott, ám a Kaposvár szorossá tette a meccset. Előbb Nemanja Obric 20 méteres – Bajusz Endrén megpattanó lövése talált a hálóba (3-1), majd a 86. minutumban Nemanja Nikolic (szintén egy védőt érintő) bombája után került az MTK kapujába a labda (3-2). Egyenlíteni azonban már nem tudott a zöld-fehér együttes, így a hazaiak megerősítették helyüket a tabella élén.

(Fotó: nb1.hu.)