Távolabb a bajnoki címtől az Újpest

2008. május. 12., 18:41   |

A Soproni Liga 27. fordulójának hétfői összecsapásán a Paks hazai pályán 2-0-ra legyőzte az Újpestet.

Gyenge napot fogott ki az Újpest

Paksi FC - Újpest FC 2-0 (1-0)
Vezette: Mészáros István (ifj. Tóth Vencel, Viszokai László)
Gólszerző: Tököli a 44., Heffler a 60. percben

A forduló előtt három csapat is 54 ponttal állt a tabella élén. Az MTK győzött a hétvégén, a Debrecen szabadnapos volt, s így gazdagodott három ponttal, az Újpest azonban lemaradt riválisaitól a bajnoki címért zajló versenyfutásban. Az első félidőben nagy iramú játékot láthattak a nézők, a játékrész utolsó perceiben egy gól is született: Vermes Krisztián hatalmas hibáját kihasználva Tököli Attila került ziccerbe és 14 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (1-0). A második félidőben szétesővé vált az újpestiek játéka, a Paks egyre nagyobb fölénybe került és a 60. percben növelte előnyét: Báló Tamás vittel el a labdát a vendégek védői mellett, Heffler Tamást hozta játékba, aki 16 méterről a léc alá bombázott (2-0). A hajrában az újpesti szurkolók rendbontása borzolta a kedélyeket, de az összecsapás végül gond nélkül befejeződött, a játék minden elemében jobban teljesítő Paks akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.