Tíz emberrel is győzni tudott a DVSC-Teva

Az OTP Bank Liga 9. fordulójának vasárnapi játéknapján a debreceniek az MTK-t verték, a PMFC pontot hozott Újpestről.

DVSC-Teva - MTK Budapest 1-0 (0-0)
Vezette:
Erdős József
Gólszerző: Szakály a 61. percben

A debreceniek az első negyedóra végén emberhátrányba kerültek, egy labdavesztés után Aleksandar Trininic rántotta le a kapura törő Kanta Józsefet, a játékvezető kiállította a hazai védőt. Az MTK emberelőnyben kialakított néhány helyzetet, de a vezető találatot nem tudta megszerezni. A szünet után veszélyesebbé vált a DVSC, a 65. percben meg is szerezte a vezetést, Korhut Mihály átadása után Szakály Péter került helyzetbe, és nem is hibázott közelről (1-0). A vezetés tudatában visszaállt a Loki, az MTK pedig hiába birtokolta többet a labdát, a támadásaiból hiányzott a kreativitás. Az eredmény a meccs végéig nem változott, a debreceniek közel 80 percet emberhátrányban játszva is győzni tudtak.

Újpest FC - PMFC-Matias 1-1 (1-1)
Vezette:
Bognár Tamás
Gólszerző: Simon a 45., ill. Grumics a 12. percben

Az első negyedóra végéhez közeledve vezetést szerzett a Pécs, Eke Uzoma bal oldali beadása után a védők helyezkedési hibáját kihasználó Miroszlav Grumics fejelt a bal alsó sarokba (0-1). Hátrányban aktívabb lett az Újpest, de a 36. percben a vendégek előtt adódott nagy lehetőség, Grumics lövését Balajcza Szabolcs a kapufára tolta. A 45. percben egyenlített az Újpest, egy jobb oldali beadás után Simon Krisztián érkezett középen, és a jobb alsó sarokba helyezett (1-1). A második félidőben az iramra nem lehetett panasz, a hazaiak többet támadtak, de a veszélyesebb helyzeteket a pécsiek alakították ki. Gól azonban nem született, döntetlennel ért véget a mérkőzés.