Tíz emberrel mentett pontot a DVSC

2008. március. 30., 19:08   |

A Soproni Liga 21. fordulójában hajdúságiak 2-0-ás hátrányból döntetlenre hozták a mérkőzést a Kaposvár otthonában.

Huszáros hajrá, tíz emberrel

Gabona Trans-Kaposvár - DVSC-TEVA 2-2 (1-0)
Vezette: Szabó Sándor (Szalai Zoltán, Kovács Zoltán)
Gólszerző: Szakály a 23., Oláh a 63., illetve Leandro a 72., Bíró P. a 93. percben
Kiállítva: Máté Péter a 61. percben

A bajnoki címvédő Debrecen nehezen találta a játék ritmusát a Kaposvár otthonában, a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki ellenfelüknél, és a 23. percben megszerezték a vezetést: Szakály Dénes és Oláh Lóránt kényszerítője után előbbi 16 méterről lőtt a jobb sarokba (1-0). A fordulás után is támadásban maradt a Rákóczi, ráadásul a debreceniek a 61. percben emberhátrányba kerültek: az utolsó emberként szabálytalankodó Máté Pétert állította ki a játékvezető. Két perc múlva megduplázta előnyét a Kaposvár: Szakály visszaadta a gólpasszt Oláhnak, aki 12 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0). A Debrecen nem adta fel, a 73. percben Kerekes Zsombor beadása után Leandro de Almeida lőtte közelről a kapuba a labdát (2-1). A hajrában két kapufájuk is volt a hajdúságiaknak, majd az utolsó pillanatokban sikerült megszerezni az egyenlítő találatot is: Grúz Tamástól pattant el a labda, Bíró Péter pedig 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (2-2). A Kaposvár nagyobb odafigyeléssel megnyerhette volna a mérkőzést, a vendégek az utolsó húsz percben mutatott teljesítményükért érdemelnek dicséretet.

Tovább tart a fehérvári győzelmi széria

Tatabánya FC - Fehérvár FC 1-3 (0-2)
Vezette: Solymosi Péter (Vígh Tibor, Agócs János)
Gólszerző: Béres a 73. illetve Koller a 26., Polonkai a 44., Dajic az 53., percben

A sereghajtó Tatabánya a Fehérvár elleni mérkőzés első húsz percében egyenrangú ellenfele volt a vendégeknek, de a 26. minutumban hátrányba került: Farkas Balázs szabadrúgása után Koller Ákos fejelt a kapuba (0-1). Még a szünet előtt növelte előnyét a Fehérvár: Polonkai Attila erőtlen beadása után Herbert Roland kapus előbb megfogta a labdát, majd a kapuba ejtette azt (0-2). Az 57. percben Sitku Illés ívelt középre, Jusuf Dajic közelről a kapuba bólintott (0-3). A Tatabánya a 73. percben megszerezte a szépítő találatot, Vámosi Csaba szabadrúgása után a labda a jobb oldali kapufáról Béres Ferenc elé pattant, aki a kapu közepébe lőtt (1-3). A fehérváriak megérdemelt sikert arattak.

(Fotó: nb1.hu)