Tíz gólt lőtt a Fradi a Magyar Kupában

2013. október. 29., 14:54   |

Kedden négy mérkőzést rendeztek a Magyar Kupa 4. fordulójából, mindegyik összecsapáson az idegenben játszó élvonalbeli együttes győzött.

A szeptember 22-i, Újpest elleni bajnoki óta tétmérkőzésen nyeretlen Ferencváros számára nem okozott gondot a Szekszárd legyőzése. A zöld-fehérek a 10. percben Böde Dániel révén szereztek vezetést, majd a 16. percben Gyömbér Gábor duplázta meg az előnyt. A mérkőzés a 38. percben végleg eldőlt, ekkor a hazaiak védőjét, Ranga Mátét kiállította a játékvezető, a szabálytalanságáért megítélt büntetőt pedig Józsi György értékesítette. A második félidőben elfáradt a Szekszárd, a Ferencváros nyomasztó fölényben játszott, és rendre kihasználta az adódó lehetőségeket, végül meg sem állt tíz szerzett gólig (0-10).

Az MTK jóval nehezebben diadalmaskodott Gyulán a Szeged 2011 otthonában. Garami József legerősebb összeállításában küldte pályára együttesét, amely 2-0-ra győzte le a harmadosztályú hazai csapatot. Az első gólt Eppel Márton szerezte az első negyedóra végén, majd a csereként beállt Varga Szabolcs a 74. percben állította be a végeredményt.

Az OTP Bank Liga sereghajtója, a Kaposvár 6-0-ra nyert a másodosztályú Ajka otthonában, Waltner Róbert mesterhármassal járult hozzá a sikerhez. A Lombard Pápa 1-0-ra és 2-1-re is vezetett Kisvárdán, de a hazaiak mindkétszer egyenlítettek, sőt, a 70. percben a vezetést is megszerezték. A pápaiak hat percen belül visszavették az előnyt, és 4-3-ra megnyerték a meccset.

Magyar Kupa, 4. forduló:

Szekszárd - Ferencváros 0-10 (0-3)
Gólszerző: Böde a 10., Gyömbér a 16., Józsi a 38., Józsi a 38. (11-esből) Józsi a 48., Somália a 61., Böde a 70., Bönig a 72., Böde a 78., Valpoort a 82., Busai a 90. percben

Kisvárda - Lombard Pápa 3-4 (1-1)
Gólszerző: Hegedűs a 40., Kapacina a 61., Üveges a 70., ill. Király a 21., Struhar az 58., Quintero a 72., Orosz a 76. percben

Szeged 2011 - MTK Budapest 0-2 (0-1)
Gólszerző: Eppel a 15., Varga a 74. percben

FC Ajka - Kaposvári Rákóczi 0-6 (0-4)
Gólszerző: Waltner a 4., Balázs a 36., Waltner a 41., Waltner a 45., Thian az 55., Jammeh a 65. percben