Tovább növelte előnyét a ZTE, ikszeltek az alsóházi csapatok, küzd a dobogóért a Vasas

2019. április. 14., 20:19   |

Fotó: vasasfc.hu

Nehéz fordulón vannak túl az élboly csapatai, az első három közül csak a ZTE tudott nyerni. A tíz találkozóból öt döntetlennel ért véget.

Merkantil Bank Liga NB II, 32. forduló:

Baracskai a 40. percben juttatta vezetéshez a vendégeket a Vác FC–Csákvár (1–1) találkozón, de a 61. percben Hegedűs is betalált, így otthon tartott egy pontot a Vác.

A Monor–Gyirmót FC Győr mérkőzésnek is pontosztozkodás lett a vége, ám itt sokkal több gól esett: Heffler már a 13. percben betalált, a vendégek előnyét aztán Szarka növelte a 35. percben. A gyirmótiak esélyeit a 12. percben kiállítás is segítette, Asztalost küldte le a pályáról a játékvezető. A második félidőben aztán magukhoz tértek a monoriak és Bori (52.), illetve Hunya (57.) révén ki is egyenlítettek. Aztán Nagy Patrik jutott tizenegyeshez, amit be is vágott a 73. percben, ezzel újra előnyhöz juttatva a közben ugyancsak megfogyatkozó vendégeket, akik közül Lázárnak kellett elhagynia a játékteret a 62. percben, miután a második sárga lapot is begyűjtötte. A házigazdák végül mégis szereztek egy pontot, Farkas a 92. percben egalizált.

A Ceglédi VSE–Mosonmagyaróvár meccsen is volt kiállítás, a Cegléd soraiból Földi mehetett zuhanyozni az 55. percben. Az utolsó előtti helyen álló Mosonmagyaróvár azonban emberelőnyben sem tudta begyűjteni a három pontot, sőt a 42. percben Sigér révén a hazaiak jutottak vezetéshez, amire Eszlátyi a 61. percben góllal válaszolt, így 1–1 lett a vége.

A bajnokesélyes Zalaegerszeg behúzta a Kazincbarcika elleni találkozót, Lesjak 72. percben lőtt góljával nyert 1–0-ra. A Vasasnak két gólszerzője volt a hétvégén, akiknek egy-egy perc elég volt hozzá, hogy együtt négyszer is beköszönjenek a Magyar Kupában a Honvédra készülő Soroksárnak: Birtalan a 22. és a 23., míg Balajti az 59. és a 60. percben volt eredményes.

Az első igazán komoly lehetőség az ETO előtt adódott a Balmazújváros elleni mérkőzésen, a 25. percben Lovrencsics Balázs tizenegyest hibázott. A vezetést, sőt a győzelmet mégis a Rába-partiak zsebelték be, akiknél előbb Koszó (32.), majd Andric (83.) talált be.

A Dorog jól kezdett Siófokon, Kitl már a 9. percben megszerezte a vezetést a házigazdáknak, Horváth azonban a 66. percben kiegyenlített és a lefújásig már nem is változott az eredmény.

A Békéscsaba a Tiszakécskét fogadta a másodosztályú bajnokság 32. fordulójában. Itt a vendégek kerültek előnybe Kardos 40. percben elvégzett büntetőjéből. Aztán Urbin az 52. percben egyenlített, de nem sokáig örülhettek a hazaiak, a gól után két perccel már megint a vendégek vezettek, Mihály állította be a 2–1-es végeredményt.

A Budaörs–Budafok találkozón hat gól is esett, négyet a hazaiak rúgtak, amivel megszerezték a három pontont. A tatabányai Grosics Gyula Stadionban Lengyel (12.) és Csiki (15.) negyedóra alatt kétgólos vezetéshez juttatták a Budaörsöt, majd Króner hiába szépített a 36. percben, a 39.-ben már ismét két góllal mentek a hazaiak, újra Csiki volt a gólszerző. Czvitkovics a 40. percben már csapata negyedik találatát szerezte, amire még egy vendég felelet érkezett, Kovács a 85. percben kozmetikázta az állást 4–2-re. Közben mindkét csapat megfogyatkozott: a budafoki Vass a 85., míg a budaörsi Menyhárt a 86. percben kapta meg második sárga lapját.

A játéknap utolsó mérkőzésén, a Nyíregyháza–Kaposvár találkozón sokáig úgy tűnt, gól nélküli döntetlen lesz a vége, a 89. percben aztán mégis eldőlt a három pont sorsa, Hornyák talált be, amivel nyert a Szpari.