Tovább robog a Taksony Expressz

2010. április. 26., 18:41   |

A Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE újabb nagy dobása jelentette a forduló szenzációját: az újonc - bár kétségtelenül alaposan megerősített - csapat nyolc napon belül mindkét bajnokesélyest legyőzte, a listavezető MTK Hungária után a címvédő Viktória FC-t is legyűrte. Az első félidőben sokáig nem esett gól, sőt Fogl Katalin révén a Taksony büntetőt is hibázott. Nem sokkal a játékrész lefújása előtt Megyeri a Viktóriának szerzett előnyt, s a második játékrész elején a vendégek akár el is dönthették a mérkőzést. Halászi Kinga (képünkön) révén azonban a Taksony egy újabb tizenegyesből egyenlített, majd egy öngóllal a győzelmet is megszerezte. Az érdem itt is Halászié, akinek bombaszabadrúgásába Borbély Otília beletette ugyan a fejét, de a labda saját kapujába vágódott. A szerdai női Magyar Kupa-döntőre készülő csapatok közül a bajnokságban ismét ötpontos előnnyel vezető MTK Hungária könnyedén győzte le Győrben a Dózsát (2-0), a Ferencváros viszont hatalmas meglepetésre nem bírt a tavasszal eddig gólképtelen Péccsel (2-2). Hiába billent fel szinte a pálya, a zöld-fehérek sorra hagyták ki a ziccereket, Nagy Lili pedig a 88. percben egy védelmi hibát kihasználva egyenlített. A forduló negyedik mérkőzése újabb súlyos újpesti vereséget hozott. A 'bűnös' ezúttal a négy gólt szerző Pádár Anitát a soraiban tudó Femina - némi mentség a liláknak, hogy Wikidál kiállítása után a 17. perctől emberhátrányban játszottak. Hummel Női labdarúgó NB I, 21. forduló Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE - Viktória FC 2-1 (0-1) Győri Dózsa - MTK Hungária 0-2 (0-2) 1. FC Femina-Hellotel - Újpesti TE 6-0 (4-0) Ferencváros - Pécsi MFC 2-2 (2-1) A Hummel Női labdarúgó NB I állása: 1. MTK Hungária 54 pont (65-17), 2. Viktória FC 49 (80-19), 3. Ferencváros 33 (51-42), 4. Győri Dózsa 30 (42-35), 5. Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE 29 (38-45), 6. 1. FC Femina-Hellotel 24 (42-51, 20 mérk.), 7. Pécsi MFC 13 (12-55, 20 mérk.), 8. Újpesti TE 6 (21-87)