Tovább tart a címvédő idegenbeli nyeretlensége

2011. április. 10., 20:10   |

A Monicomp Liga 21. fordulójának zárómérkőzésén a DVSC-TEVA 2-2-es döntetlent ért el az Újpest otthonában.

Ahjupera duplájával győzött az Újpest

Újpest FC – DVSC-TEVA 2-2 (1-1)

Vezette: Andó-Szabó Sándor (Albert István, Medovarszki János)

Gólszerző: Ahjupera a 45., Ahjupera a 82., ill. Coulibaly a 12., Czvitkovics (11-esből) a 64. percben

A hajdúságiak azzal a céllal utaztak Budapestre, hogy megtörjék a szezon eleje óta tartó idegenbeli nyeretlenségi szériájukat. A DVSC ennek megfelelően határozottan kezdte a mérkőzést, és a 12. percben megszerezte a vezetést: Ramos indításával Adamo Coulibaly lépet ki, majd lőtt a jobb alsó sarokba (0-1). A gól után a hazaiak percei követeztek, Lázár Bence, majd Rubus Tamás lövése is veszélyes volt, végül a játékrész hosszabbításában megszületett az egyenlítő találat: Nikola Mitrovic szabadrúgását követően Takács Zoltán fejelte tovább a labdát, az érkező Jarmo Ahjupera pedig 5 méterről a jobb sarokba helyezett (1-1). A 64. percben Coulibaly ellen Takács szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Czvitkovics Péter értékesítette (1-2). A 82. percben ismét egyenlített a hazai együttes, Ahjupera 18 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot, kialakítva a 2-2-es végeredményt.